filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
AACTA
2007
http://aacta.org/
Australijski Instytut Filmowy / Australijska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych
Data wręczenia nagród:
5 grudnia
AFI / AACTA (od 2012 roku)
Najlepszy film
wygrane
Mój ojciec i ja
(2007)
Robert Connolly
,
John Maynard
nominacje
Lucky Miles
(2007)
Jo Dyer
,
Lesley Dyer
Noise
(2007)
Trevor Blainey
The Home Song Stories
(2007)
Liz Watts
,
Michael McMahon
Najlepsza aktorka
wygrane
[Joan Chen]
Joan Chen
jako Rose Hong / Hong Meigui w filmie
The Home Song Stories
(2007)
nominacje
Brenda Blethyn
Clubland
(2007)
Franka Potente
Mój ojciec i ja
(2007)
Kerry Armstrong
Razzle Dazzle: A Journey Into Dance
(2007)
Najlepszy aktor
wygrane
[Eric Bana]
Eric Bana
jako Romulus w filmie
Mój ojciec i ja
(2007)
nominacje
Kodi Smit-McPhee
Mój ojciec i ja
(2007)
Brendan Cowell
Noise
(2007)
Yuwu Qi
The Home Song Stories
(2007)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Tony Ayres]
Tony Ayres
The Home Song Stories
(2007)
nominacje
Cherie Nowlan
Clubland
(2007)
Richard Roxburgh
Mój ojciec i ja
(2007)
Matthew Saville
Noise
(2007)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Emma Booth]
Emma Booth
jako Jill w filmie
Clubland
(2007)
nominacje
Esme Melville
Mój ojciec i ja
(2007)
Sibylla Budd
The Bet
(2006)
Irene Chen
The Home Song Stories
(2007)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Marton Csokas]
Marton Csokas
jako Hora w filmie
Mój ojciec i ja
(2007)
nominacje
Frankie J. Holden
Clubland
(2007)
Richard Wilson
Clubland
(2007)
Russell Dykstra
Mój ojciec i ja
(2007)
Najlepsza aktorka w dramacie telewizyjnym
wygrane
[Claudia Karvan]
Claudia Karvan
jako Frankie Page w serialu
Love My Way
(2004)
nominacje
Catherine McClements
Call Me Mum
(2006)
Noni Hazlehurst
Ojczym panny młodej
(2006)
Tammy Clarkson
The Circuit
(2007)
Najlepsza australijska aktorka w produkcji zagranicznej
wygrane
[Rose Byrne]
Rose Byrne
jako Ellen Parsons w serialu
Układy
(2007)
nominacje
Rachel Griffiths
Bracia i siostry
(2006)
Toni Collette
Mała Miss
(2006)
Jacinda Barrett
Przyjaciele
(2006)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
The Home Song Stories
(2007)
Antony Partos
nominacje
Mój ojciec i ja
(2007)
Basil Hogios
Noise
(2007)
Bryony Marks
Razzle Dazzle: A Journey Into Dance
(2007)
Roger Mason
Najlepsza reżyseria filmu dokumentalnego
wygrane
Global Haywire
(2006)
Bruce Petty
nominacje
Forbidden Lie$
(2007)
Anna Broinowski
Words from the City
(2007)
Rhys Graham
,
Natasha Gadd
Najlepsza scenografia
wygrane
The Home Song Stories
(2007)
Melinda Doring
nominacje
Clubland
(2007)
Nell Hanson
Mój ojciec i ja
(2007)
Robert Cousins
Noise
(2007)
Paddy Reardon
Najlepsze efekty specjalne
wygrane
Zabójca
(2007)
Podczas rejsu po australijskiej rzece grupa turystów zostaje zaatakowana przez olbrzymiego krokodyla.
nominacje
Crocodile Dreaming
(2007)
Kirsty Millar i Chad Malbon
Pająk
(2007)
Mike Seymour (I)
Skrzydlata Australia
(2007)
David Rutherford (I), Reigy Skwarko, Paul Siciliano i Delon Govender za odcinek "Canvas and Sticks"
Najlepsze kostiumy
wygrane
The Home Song Stories
(2007)
Cappi Ireland
nominacje
Clubland
(2007)
Emily Seresin
Mój ojciec i ja
(2007)
Jodie Fried
Razzle Dazzle: A Journey Into Dance
(2007)
Ariane Weiss
Najlepsze zdjęcia
wygrane
The Home Song Stories
(2007)
Nigel Bluck
nominacje
Clubland
(2007)
Mark Wareham
Mój ojciec i ja
(2007)
Geoffrey Simpson
Noise
(2007)
László Baranyai
Najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym
nominacje
4
(2007)
Pieter De Vries
Words from the City
(2007)
Rhys Graham
,
Natasha Gadd
Najlepszy aktor w dramacie telewizyjnym
wygrane
[Stephen Curry]
Stephen Curry
jako Graham Kennedy w filmie
The King
(2007)
nominacje
Daniel Frederiksen
Bastard Boys
(2007)
Khan Chittenden
Dangerous
(2007)
Ben Mendelsohn
Love My Way
(2004)
Najlepszy australijski aktor w produkcji zagranicznej
wygrane
[Dominic Purcell]
Dominic Purcell
jako Lincoln Burrows w serialu
Skazany na śmierć
(2005)
nominacje
Julian McMahon
Bez skazy
(2003)
Eric Bana
Lucky You - Pokerowy blef
(2007)
Hugh Jackman
Prestiż
(2006)
Najlepszy dramat telewizyjny dla dzieci
wygrane
Lockie Leonard
(2007)
Kylie Du Fresne
Lockie Leonard przeprowadza się do nadmorskiego miasteczka w Australii, w którym rozpoczyna nowe życie.
nominacje
Mam rakietę
(2006)
Suzanne Ryan
The Sleepover Club
(2003)
Susie Campbell
Najlepszy dźwięk
wygrane
Noise
(2007)
Doron Kipen
,
Philippe Decrausaz
,
Emma Bortignon
nominacje
Clubland
(2007)
Ian McLoughlin
,
Stephen Vaughan
,
Liam Egan
,
Andrew Neil
Mój ojciec i ja
(2007)
Sam Petty
,
Gary Wilkins
,
Phil Heywood
The Home Song Stories
(2007)
Craig Carter
,
James Harvey
,
John Wilkinson
,
Andrew Neil
Najlepszy dźwięk w filmie dokumentalnym
wygrane
Global Haywire
(2006)
Sam Petty
nominacje
Forbidden Lie$
(2007)
Craig Carter
,
Pete Smith
Words from the City
(2007)
Emma Bortignon
,
Pete Smith
Najlepszy fikcyjny film krótkometrażowy
wygrane
Spike Up
(2007)
Anthony Maras
,
Kent Smith
nominacje
Boys Own Story
(2007)
Michael Petroni
,
Jamie Hilton
Dugong
(2007)
Melanie Brunt
,
Erin White
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Forbidden Lie$
(2007)
Sally Regan
,
Anna Broinowski
nominacje
4
(2007)
Joanna Buggy
,
Tim Slade
Global Haywire
(2006)
Claude Gonzalez
Words from the City
(2007)
Philippa Campey
Najlepszy gościnny lub drugoplanowy występ w dramacie telewizyjnym - aktor
wygrane
[David Ngoombujarra]
David Ngoombujarra
The Circuit
(2007)
nominacje
Justin Smith
Bastard Boys
(2007)
Jack Thompson
Bastard Boys
(2007)
Mark Priestley
Cena życia
(1998)
Najlepszy gościnny lub drugoplanowy występ w dramacie telewizyjnym - aktorka
wygrane
[Vicki Saylor]
Vicki Saylor
jako Flo w filmie
Call Me Mum
(2006)
nominacje
Lynette Curran
Call Me Mum
(2006)
Justine Clarke
Love My Way
(2004)
Monica Maughan
The King
(2007)
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
wygrane
Dziewczynka, która połknęła pszczoły
(2007)
Paul McDermott
,
Justine Kerrigan
nominacje
An Imaginary Life
(2007)
Steve Baker
The Goat That Ate Time
(2007)
Lucinda Schreiber
Najlepszy miniserial lub film telewizyjny
wygrane
The King
(2007)
Jason Stephens
nominacje
Bastard Boys
(2007)
Brett Popplewell
,
Raymond Quint
The Circuit
(2007)
Ross Hutchens
,
Colin South
Najlepszy młody aktor/aktorka
wygrane
[Kodi Smit-McPhee]
Kodi Smit-McPhee
jako Rai w filmie
Mój ojciec i ja
(2007)
nominacje
Corey McKernan
Lockie Leonard
(2007)
Irene Chen
The Home Song Stories
(2007)
Joel Lok
The Home Song Stories
(2007)
Najlepszy montaż
wygrane
The Home Song Stories
(2007)
Denise Haratzis
nominacje
Clubland
(2007)
Scott Gray
Mój ojciec i ja
(2007)
Suresh Ayyar
Noise
(2007)
Geoff Hitchins
Najlepszy montaż filmu dokumentalnego
wygrane
Forbidden Lie$
(2007)
Vanessa Milton
,
Alison Croft
nominacje
Global Haywire
(2006)
Sam Petty
Words from the City
(2007)
Paul Williams
Najlepszy reżyser telewizyjny
wygrane
The King
(2007)
Matthew Saville
nominacje
Bastard Boys
(2007)
Raymond Quint
Lockie Leonard
(2007)
Tony Tilse
za odcinek "Cyril"
The Circuit
(2007)
Richard Frankland
za odcinek "Home Is Where the Past Is"
Wilfred
(2007)
Tony Rogers
za odcinek "Dogs of War"
Najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego
wygrane
Crossbow
(2007)
David Michôd
nominacje
Boys Own Story
(2007)
Michael Petroni
Dugong
(2007)
Erin White
Katoomba
(2007)
Leon Ford
Najlepszy scenariusz telewizyjny
wygrane
Bastard Boys
(2007)
Sue Smith
nominacje
Lockie Leonard
(2007)
Keith Thompson
za odcinek "The Ladder of Love"
Love My Way
(2004)
Tony McNamara
za odcinek "Cars Without Brakes"
The Circuit
(2007)
Kelly Lefever
za odcinek "Home Is Where the Past Is"
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Love My Way
(2004)
John Edwards
,
Claudia Karvan
nominacje
Cena życia
(1998)
Maryanne Carroll
,
Bill Hughes
Dangerous
(2007)
John Edwards
,
Imogen Banks
Najlepszy serial komediowy
wygrane
Wilfred
(2007)
Jenny Livingston
nominacje
Supernova
(2005)
David Maher
,
David Taylor
Najlepszy występ w komedii telewizyjnej
wygrane
[Adam Zwar]
Adam Zwar
jako Adam Douglas w serialu
Wilfred
(2007)
nominacje
Peter Kowitz
Supernova
(2005)
Jason Gann
Wilfred
(2007)
Wyróżnieni w roku 2007
The Home Song Stories
(
7/13
)
Mój ojciec i ja
(
4/15
)
The King
(
3/4
)
Love My Way
(
2/5
)
Forbidden Lie$
(
2/4
)
Wilfred
(
2/4
)
Global Haywire
(
2/4
)
Clubland
(
1/10
)
Noise
(
1/8
)
Bastard Boys
(
1/6
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.